Araneus je skautský chlapecký skautský oddíl z Prahy 7. Skauting nabízí pro děti ucelený výchovný systém – od nejmladší kategorie vlčat/světlušek( 6 – 11 let), přes skauty/skautky(11 – 15 let) až po starší rovery/rangers a vedoucí, kteří se podílejí na vedení oddílu.

deti

Menší chlapci mají jako lákavou motivaci vlčí smečku (podle Knih džunglí od Rudyarda Kiplinga), ve které vlčata jsou mláďata, která se musí všemu naučit. Učí se zákonům smečky a umění pohybovat se v džungli. Na tomto příběhu je postaven program skautské smečky vlčat.

luk

Šestka je družina šesti až osmi chlapců, kteří se scházejí jednou týdně v klubovně na dvou či hodinu a půl schůzkách a vede ji rover či vedoucí – Mauglí. Na schůzce se hrají hry, něco nového se děti naučí či poznají, ale hlavně jsou v prostředí, kde se od starších chlapců a vedoucích učí, co je správné, co a jak mají dělat. Děje se tak veselou hrou doprovázenou dobrodružným příběhem.

Oddíl přijímá chlapce od 6-ti let po celý školní rok.

Klubovna: U Smaltovny 22a, Praha 7

Webové stránky: http://araneus.skauting.cz