Argiope je dívčí skautský oddíl a chodí k nám holky z Barrandova, Hlubočep a Zlíchova (Praha 5).

Jsme světlušky a skautky ve věku 5 - 17 let. Každý týden se potkáváme na schůzkách, hrajeme všestranně zaměřené hry, učíme se praktickým dovednostem a znalostem z různých oblastí.

Jezdíme na výlety i několikadenní dobrodružné výpravy do přírody a na zajímavá místa Čech. Je to příležitost k rozvíjení samostatnosti, lepšímu poznání sebe sama i druhých a strávení času s partou dobrých kamarádů.

Náš rok vrcholí táborem daleko od civilizace, městského shonu a rozmazlovaní od rodičů. Máme zde příležitost trávit celé dny společně, obklopeny přírodou, žijeme jako indiánky v teepee a ve stanech. Přepady, hlídky a dobrodružný program vytvoří nezapomenutelné zážitky. Náš oddíl je křesťanský, ale to neznamená, že všechny členky jsou věřící. Nikoho k ničemu nenutíme, očekáváme ale ode všech tolerantní postoj ke křesťanství.

Oddíl přijímá dívky od 5-ti let po celý školní rok.

Klubovna: Na Zlíchově 8, Praha 5

Webové stránkyhttp://argiope.skauting.cz