Naše akce

Jupijou

Jupijou je tradiční mezioddílová hudební soutěž, která se tradičně koná na jaře v Divadle Za Plotem. Od roku 1986 je společně pořádá středisko Bílý Albatros spolu s oddíly Protěž, Keya a Lumturo.

Oficiální web Jupijou vám přinese podrobnosti o pravidlech, přihlašování i fotogalerii.

Festival Skautská alternativa

Skautská Alternativa na Sedmičce je open-air festival pořádaný naším střediskem (na přípraváchu se podílí děti i dospělí). Součástí je odpoledne plné zajímavých disciplín pro děti, večer pak navazuje koncert několika kapel (v minulosti např. Poletíme?, Traband, Živé kvety a další).

Festival se koná na pozemku u bývalé drážní celnice na Vltavské. Pro podrobnější informace přejděte na web festivalu.

Roverské akce

Přestože se většina činnosti odehrává v oddílech, středisko během roku pořádá nebo spolupořádá několik dalších akcí, které jsou určeny pro všechny napříč oddíly. Některé jsou pak určeny především roverům (mladým skautům a skautkám od 15 let) a nebo dospělým vedoucím.

Roverský tábor

Tábor pro starší skauty a skautky společný pro všechny oddíly.

Rádcovské kurzy

Přibližně každé dva roky pořádáme rádcovský kurz – kurz pro ty, kteří začínají s vedením družiny.

Kino Albatros

Večerní promítání v klubovně: fotografie z cest a akcí, filmy apod.

Hry po Praze

Dobrodružné hry v pražských nočních uličkách.

Víkend vedoucích

Společný víkend, na kterém si všichni vedoucí odpočinou.